Domů / Inzerce / Jak udržet interiér vozidla v čistotě

Jak udržet interiér vozidla v čistotě

Jistě to znáte – sem tam flek, sem tam propocené místo, spousta vlasů. Každý, kdo autem pravidelně jezdí, ví velmi dobře o čem je řeč. Jistě se vám tak bude hodit tip, jak minimalizovat následky takovýchto nehod. Základem je pravidelný, údržbový úklid.

Vytvořte si z úklidu pravidelný návyk

Pokud nechcete úklidem strávit řadu hodin, pak byste měli auto uklízet pravidelně. Pravidelný úklid odstraní ty nejviditelnější nedostatky. Spadá sem pravidelné odstranění prachu, očištění plastových částí odpovídajícím čistícím prostředkem, vysátí sedaček a autokoberců. Záleží vám na tom, jak vaše autosedačky vypadají a chcete, aby stále vypadaly jako nové? Pak byste měli pouvažovat o pořízení autopotahů. Zejména pokud máte malé děti, pak jistě oceníte jejich snadné čištění. Většinu autopotahů totiž můžete velmi jednoduše sundat a vyprat. Až děti odrostou budou vaše sedačky stále jako nové. Autopotahy jsou dostupné ve dvou základních typech a to autopotahy univerzální, které seženete zcela běžně v prodejnách s autodoplňky. Jejich nevýhodou však je, že nemusí zcela dokonale sedět. Proto, zejména pokud uvažujete o dlouhodobějším používání autopotahů, je vhodnější vybrat si z kategorie autopotahů na míru. Ty jsou vyráběny přesně podle typu modelu vozu. Máte tak jistotu, že autopotah bude přesně respektovat airbagy a podobná specifická místa na sedačkách. Kompletní nabídku obou typů autopotahů si můžete prohlédnout na stránkách www.vopi.cz/autopotahy/. Pokud se vám nebude líbit žádný z univerzálních vzorů, můžete si sami navrhnout autopotahy podle vašich představ.

Doplňky, které ladí

Navíc je můžete velmi snadno sladit také s autokoberečky. Celý interiér vozu tak budete mít hezky tón v tónu. Autokoberce jsou stejně jako autopotahy nabízeny ve variantě univerzální i na míru a základní rozdíl je, zda si zvolíte autokoberce textilní nebo gumové. Ideálním řešením je mít obě sady, protože každé jsou vhodné pro jiné roční období. Jestliže si chcete usnadnit údržbu, pak si určitě na zimu pořiďte autokoberce gumové. Sice nejsou tak estetické, ale zato jsou velmi funkční.

O admin