Domů / Inzerce / 3 bizarní automobily, o kterých jste nikdy neslyšeli
3 bizarní automobily, o kterých jste nikdy neslyšeli

3 bizarní automobily, o kterých jste nikdy neslyšeli

Dnes jsme všichni zvyklí na klasický vzhled automobilů. V tomto článku vám ale přinášíme výběr bizarních vynálezů, které vás dozajista překvapí.

Když se řekne bizarní vůz, většina si představí legendární Fiat Multipla, případně relativně nedávno oznámený Cybertruck. Pokud se ale podíváte do světa stavebních strojů, najdete ještě bizarnější výrobky. Pojďte si v následujících řádcích přečíst o těch nejzajímavějších.

Ruský kráčející bagr

Půjčovna bagrů Praha se může pyšnit širokou nabídkou těžké mechanizace. Kráčivý bagr mezi nimi ale rozhodně nenajdete. Zapomeňte na klasické pásy. Tento výrobek vsadil na hydraulické zdvihy připomínající končetiny. Na první pohled netradiční vzhled ale těmto strojům propůjčuje jedinečné vlastnosti. Mezi ně patří především schopnost překonat i velice členitý terén, nabízí ale také mnohem lepší stabilitu při práci. Ruský chodící bagr ale všechny tyto vlastnosti posunul na úplně jinou úroveň. Váha 278 tun, silné elektromotory a generátory. Zkrátka bizarnost jak se patří…

Armádní automobil bez kol

Automobil, který nikde jinde neuvidíte. Ani půjčovna minirypadel Praha, klasická půjčovna rypadel, automobilů či nakladačů nemůže nic takového nabídnout. Vraťme se na přelom 60. a 70 let, kdy americká federální agentura ARPA ve spolupráci se soukromou společností vyvinula opravdu zajímavou mašinu. Šlo o pokus vytvořit automobil bez kol. Místo nich vůz používal hydraulická chodidla, která zvládla překonat jakýkoliv terén. Mělo se jednat o zajímavou posilu pro americkou armádu, ta ovšem brzy přišla na to, že nákladní vrtulník je mnohem praktičtější.

Rhino

Místo kol velké balóny. Přesně tak vypadal americký vynález 50. let minulého století. Tyto balóny měly zajistit, aby se automobil prakticky nemohl převrhnout. V následujících letech se objevilo i několik dalších exemplářů, žádný z nich ovšem nedokázal dostatečně oslnit zákazníky. Během krátké doby tak prakticky vymizel z trhu.

O admin