Domů / Inzerce / Recyklace a třídění odpadu je trendem moderní doby
Recyklace a třídění odpadu je trendem moderní doby

Recyklace a třídění odpadu je trendem moderní doby

Početné průzkumy dokazují, že Češi si velmi dobře zvykli na třídění odpadu a v rámci Evropy stojí Česká republika v třídění odpadů na předních příčkách. Avšak zdaleka nejdelší tradici má u nás bezesporu sběr kovu a papíru. Jaké výhody důsledná recyklace přináší?

O recyklaci se více mluví i píše a tato osvěta vskutku funguje. I sběrny kovu a papíru zažívají v posledních letech nárůst zájemců o vykoupení železa a barevných kovů. Čím je to způsobeno?

Šetrnost k životnímu prostředí

Třídění a recyklace je už po mnoho let velmi skloňovaným tématem. Čím dál více lidí si uvědomuje, že recyklace má smysl a snaží se k přírodě a životnímu prostředí přistupovat s větším respektem. Vyšší uvědomělost vede jejich kroky mnohem častěji také do sběren kovů.

Je zbytečné, aby železo a nejrůznější barevné kovy, zejména měď, olovo, hliník apod., končily v záplavě směsného odpadu na skládkách. Třídění a šrotování kovů je dnes na velmi vysoké úrovni a zaručuje tak téměř stoprocentní výtěžnost, bez větších odpadů a zbytků.

Motivace ve formě finanční odměny

Třídění a recyklace kovů má ještě jednu velmi podstatnou výhodu a tou je samozřejmě nezanedbatelný finanční bonus, který ke sběru kovu a papíru motivuje mnohdy více než ekologická stránka věci. Výkupní ceny se sice mění, ale některé barevné kovy jsou stabilně vykupovány za poměrně vysokou cenu. A v případě většího množství železa je finanční odměna rovněž velmi příjemná. Nutno však počítat s tím, že sběrny kovů nemohou vykupovat kovy za hotovost, možné jsou už od roku 2015 pouze bezhotovostní transakce, které mají předcházet stále narůstajícím krádežím kovů.

Pro aktuální ceník železa ceník železa stačí jen kontaktovat vybranou sběrnu kovů. Také pro barevné kovy ceník barevné kovy  nebývá pevně stanoven, neboť i v tomto případě dochází k častým změnám.

O admin