Domů / Značky / Renault / Renault plánuje návrat do Íránu
Renault plánuje návrat do Íránu

Renault plánuje návrat do Íránu

Automobilka Renault se po uvalení sankcí na Írán ze země stáhla, stejně jako další světoví dodavatelé a značky. Nyní ale vyhlíží návrat v případě, že budou tyto sankce zrušeny. Íránský trh byl zatím pro Renault vždy příznivý a tvořil v jejich prodejních statistikách zajímavý podíl. Návrat do Íránu by mohl Renaultu významně pomoci v prodeji, protože mezi íránskými zákazníky byly francouzské vozy vždy velmi populární.

Jakmile bude možné se zemí znovu obchodovat, mohl by podle odhadů Renaultu prodej nových Renaultů v zemi výrazně vylepšit situaci automobilky.

Francouzskému výrobci se celkově daří. Vlastní mimo jiné také automobilku Dacia a jiné menší automobilky. Dalším pozitivem je i celková produkce koncernu, která během loňského roku stoupla o tři procenta na 2,63 milionů vyrobených vozů.

Írán se poslední dobou zmítá v těžké ekonomické situaci. Na zemi byly uvaleny sankce OSN, protože místní vláda odmítla ukončit vývoj jaderného programu, u kterého panují pochybnosti o tom, zda slouží pouze k mírovým účelům. Je tak výrazně omezen obchod s touto zemí, v některých případech je dokonce striktně zakázán.

Renault se ale nehodlá zaměřit jen a pouze na Blízký východ, který poslední dobou nabývá na síle. Plánuje také smělou expanzi do Číny, kde má sice momentálně pouze malý zanedbatelný podíl mezi ostatními výrobci, ale chce ho v brzké době podstatně navýšit. A právě Čína je v poslední době oblíbenou zemí pro všechny automobilky, které si zde často staví i vlastní továrny, protože tím ve finále ušetří obrovské sumy peněz.

Postavit továrnu v Číně a vyrábět v ní automobily určené pro místní trh totiž vždy vyjde výhodněji, než vozidla dovážet, a tato investice se brzy vrací.

O Angelo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *