Domů / Nezařazené / Zimní pneu GoodYear UltraGrip 9
Zimní pneu GoodYear UltraGrip 9

Zimní pneu GoodYear UltraGrip 9

Kvalitní pneumatika je zárukou bezpečné jízdy. Proto je při technických prohlídkách i silničních kontrolách věnována tak velká pozornost pneumatikám. Hlavně výšce dezénu, která rozhoduje nejen o jízdních vlastnostech, ale také o délce brzdné dráhy a přilnavosti pneumatiky k vozovce.

Je známo, že letní pneumatiky jsou vyráběny z tvrdších směsí, než pneumatiky zimní. Zimní pneumatiky jsou koncipovány na sníh, led a tvrdý zmrzlý povrch, tudíž je logické, že měkčí směs se lépe podá a přilne k povrchu vozovky. Eliminuje se tak možnost smyku a zkracuje se brzdná dráha. Zimní pneu jsou dnes již povinností a pro jejich používání je stanoveno i kalendářní období. Pro váš klid je však lépe přezouvat pneumatiky raději dříve, než je dáno zákonem, a to když se denní teploty ustálí na hodnotě kolem 7° C. Vždy je lepší přezout raději dříve, než se pak nervovat kvůli přetíženosti pneuservisů.

Vysoká kvalita GoodYear UltraGrip 9

Na současném trhu je mnoho značek, které se předhánějí v nabídkách a přesvědčují motoristy, že právě jejich výrobek je tím nejlepším řešením. Mezi největší výrobce na světě patří již dlouhodobě firma GoodYear. Jedná se o tradiční a zavedenou značku i u nás. Její poslední novinkou je nová zimní pneumatika pod označením GoodYear UltraGrip 9. O její skvělé kvalitě svědčí mnohé předsezónní testy. Vychází ze svého předchozího osvědčeného modelu GoodYear UltraGrip 7 a GoodYear UltraGrip 8. Vývojáři se zaměřili zejména na zlepšení parametrů, které v minulosti nebyly na takové úrovni, jako u konkurenčních pneumatik. Hlavní předností jsou nyní zlepšené jízdní vlastnosti na mokru a ledu, snížení provozních nákladů a zvýšení životnosti nové pneumatiky.

Zimní pneu GoodYear UltraGrip 9
GoodYear UltraGrip 9

Testy potvrdily přednosti pneumatik

Remomovaný francouzký časopis L´Argus provedl testy, které prokázaly celou řadu zlepšení jízdních vlastností v porovnání s konkurencí. Mezi jedním z klíčových bodů patřila brzdná dráha, ta byla o 4% kratší než u konkurence. Jedná se o výrazný rozdíl, ovšem není to jediné, čím pneumatiky překvapily. Ovladatelnost a brzdná dráha na ledu byla výrazně lepší a to samé se potvrdilo i u mokré vozovky, kde se testovala i odolnost proti aquaplaningu. Pozitiv bylo prokázáno hodně, za zmínku stojí jistě i nižší hlučnost a nízký valivý odpor, který se odráží v menší spotřebě.

Základem ideálních vlastností pneu GoodYear UltraGrip 9 je kvalitní směs pryže, která byla vylepšena především o novou kombinaci speciálních pryskyřic a rostlinných olejů. To vedlo ke zlepšení přilnavosti dezénu v zimních podmínkách.

Už při prvním pohledu na atraktivní design pneumatiky UltraGrip 9 každého zaujmou dva charakteristické prvky. Velký počet hlubokých lamel a množství dlouhých, vzájemně se křížících drážek. Rozměrný profil připomíná „vafle“, které do sebe navzájem zapadají. To je důvodem lepšího záběru při jízdě za všech podmínek. Pokud uživatelé vozů touží po skvělých vlastnostech pneumatik, tak je vždy potřeba se řídit kvalitou a ověřenou značkou. Pokud se v pneumatikách nevyznáte, tak vám může být průvodcem portál Pneumatiky.cz.

O Makawiel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *