Domů / Novinky / Škoda a čtyři nové elektromodely
Škoda a čtyři nové elektromodely

Škoda a čtyři nové elektromodely

V současné době vyrábí automobilka Škoda celkem šest modelových řad, ke kterým se na konci tohoto roku přidá ještě sedmá v podobě velkého suv. Několik řad se v budoucnu stane elektromobily, které budou vycházet z konvenčních modelů.

Automobilka Škoda by měla ráda do roku 2025 v nabídce čtyři až pět nových elektromobil. Mělo by jít jako zcela nové vozy, tak i o modely, které budou vycházet z konvenčních modelů. Vývoj těchto modelů by měl probíhat v plánovaném centru digilab v Praze. V plánech do budoucna se také objevuje myšlenka vstoupit na severoamerický trh.

Podle odhadů samotné automobilky budou v roce 2025 tvořit asi čtvrtinu odbytu vozy s elektrickým pohonem. Proto se chce automobilka pružně přizpůsobit, a začíná již plánovat několik novinek. První z nich by měl být plug-in hybridní Superb, který později doplní čistě elektrické modely. Krom elektriky pak vidí automobilka budoucnost také v připojení vozů k internetu a autonomním řízení, kde by také chtěla udělat značné pokroky.

K tomu, aby automobilka mohla jít se svým vývojem dopředu, potřebuje investice. Hned po celozávodní dovolené, která momentálně probíhá má v plánu rozběhnout aktivity nového vývoje v centru Prahy. Zde se budou nejen noviny vyvíjet, ale také testovat. Současně s tím bude zkoumáno, i jakým způsobem bude automobilka schopna zlepšovat své služby, které do budoucna považuje za jeden z klíčových produktů.

Na konci letošního roku pak Škoda uzavře další velkou investici v hodnotě přes 500 milionů eur, která poputuje jen do tuzemských závodů. To přinese i více jak dva tisíce nových zaměstnanců. Právě ČR by pro automobilku měla i do budoucna představovat nejdůležitější místo pro výrobu. Automobilka však dál expanduje a jen v tomto roce rozšíří své působení například do Jižní Koree, nebo do Singapuru.

O Makawiel