Domů / Novinky / Volkswagen ukázal koncept modelu Golf R400
Volkswagen ukázal koncept modelu Golf R400

Volkswagen ukázal koncept modelu Golf R400

  Volkswagen představil v Pekingu koncept nového vozu Golf R 400, jenž je založený na modelu Golf VII R, z něhož si převzal dvoulitrový přeplňovaný benzínový čtyřválec, který je nyní navíc upravený turbomychadlem.

Volkswagen ukázal koncept modelu Golf R400

Díky „novému“ motoru se výkon zvýšil o 73 kW, což je v konečném součtu 294 kW. Veškerá síla je poslána do pohonu na všechna čtyři kola a automobil má také šestistupňovou převodovku DSG, která umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,9 sekundy, což je o jednu celou sekundu rychlejší než v případě svého předchůdce. Zvýšila se i nejvyšší dosažitelná rychlost, která již není 250 km/h, ale 280 km/h. To vše je ale na maximu, na vyšší hodnotu se díky elektronickému omezení nedostanete. Hmotnost tohoto automobilu je 1420 kg a díky rozšířeným podběhům lze pořídit i 19 palcová kola.Volkswagen ukázal koncept modelu Golf R400

Interiér vozu je vybavený motoristickými skořepinovými sedačkami, které mají vestavěné opěrky hlavy. Pásy u čtyř individuálních sedadel jsou zase prošívané kontrastními švy, což také dodá pěkný efekt.

Volkswagen ukázal koncept modelu Golf R400

Podle Volkswagenu se však zatím jedná pouze o koncept modelu Golf R 400 a v této chvíli zatím nejsou známy žádné plány pro sériovou výrobu. Doufáme, že pánové z Volkswagenu nakonec pustí model Golf R400 na výrobní pásy.

O admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *