Domů / Novinky / VÝMĚNA PNEUMATIK
<strong>VÝMĚNA PNEUMATIK</strong>

VÝMĚNA PNEUMATIK

S příchodem chladnějších dnů drtivá většina z nás nemění pouze trička za mikiny, ale také pociťuje změnu teplot v jiných aspektech každodenního života a rutiny.

Jednou z oblastí, kterou většina řidičů zrovna dvakrát nemusí, je nejen dřívější vstávání kvůli námraze na autě, ale také změna počasí a s tím spojená výměna pneumatik, ke které se váže každoroční dilema: „Měnit nebo neměnit?“

Aby to nebylo zase tak jednoduché…

Na základě §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, a to v případě, že se na silnici vyskytuje souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza.

Přesný termín pro výměnu pneumatik tedy zákonem vymezen není. To znamená, že se výměna každoročně odvíjí od aktuálního vývoje počasí a také dle konkrétní lokace v rámci České republiky.

Když výměna svépomocí nepřichází v úvahu

Pokud patříte mezi řidiče, kteří výměnu pneumatik rádi svěří do rukou někoho jiného – není nic jednoduššího, než se objednat do pneuservisu.

Stačí pár minut vašeho času, několik kliknutí a termín si můžete rezervovat v klidu z domova.

autorizovaném servisu vám pneumatiky vymění a přezují na počkání. Během realizace zakázky si můžete dát horkou kávu nebo si v pohodlí vyřídit nutné pracovní záležitosti, případně obstarat drobné pochůzky v okolí.

Výhody výměny u autorizovaného servisu:

  1. Výměna pneumatik na počkání
  2. Přezutí bez nutnosti specializovaného vybavení, prostoru a času na vaší straně
  3. Dofouknutí kol a jejich vyvážení
  4. Časová úspora

Pokud letos nenecháte přezutí na poslední chvíli, čili jste dospěli do bodu, kdy se nechcete o termín „rvát“ – rezervujte si svůj termín ještě dnes! Profesionální a spolehlivá výměna letních pneu za zimní je prvním krokem pro vaši bezpečnou jízdu i lepší jízdní vlastnosti vašeho vozu v zimním období.

O admin