Domů / Inzerce / 5 důvodů proč i vašemu dítěti pořídit elektrické autíčko

5 důvodů proč i vašemu dítěti pořídit elektrické autíčko

Pokud i vaše dítko sní o tom, že se bude vozit v elektrickém autíčku, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je mu jedno pořídit. Nejde o tak hloupou hračku, jak byste si mohli myslet, ba naopak má spoustu výhod.

Dětská elektrická autíčka jsou roztomilá, když ale dojde na věc, většina rodičů je ratolestem pořídit nechce. Přitom mají spoustu výhod.

1. Rozvíjí motorické dovednosti dítěte

Když se dítě posadí do autíčka, užije si spoustu legrace, ale také si uvědomuje své okolí a učí se základy navigace. Elektrické autíčko může dítěti pomoci rozvinout a vyladit motorické dovednosti. Navíc takové autíčko má zavírací dveře a volant, děti se s nimi tedy postupně naučí manipulovat, jak se vyhnout překážce či zpomalit na nerovném terénu.

2. Udrží děti venku

Vzhledem k tomu, kolik času i ty nejmenší děti tráví u tabletů, telefonů a televize, každá hračka, která motivuje k trávení času na čerstvém vzduchu, by měla být oslavována.

3. Dává pocit autonomie

Každé dítě si musí vybudovat pocit samostatnosti a nezávislosti. To, že ho necháte řídit samostatně, mu vylepší sebevědomí.

4. Jsou bezpečná

Moderní elektrická autíčka pro děti jsou naprosto bezpečná. Při koupi si přečtěte informace o bateriích a podívejte se, jakou rychlostí autíčko dokáže jezdit, respektive jaký má výkon. Silnější autíčka jsou pochopitelně vhodná pro starší děti, pro ty menší jsou lepší autíčka jezdící spíš pomalu. Větší výkon ale také znamená, že si autíčko lépe poradí s terénem. Zvažte tedy, jestli ho budete používat spíš na silnici, nebo v trávě.

Všechna autíčka schválená jako dětské hračky každopádně prochází testováním a jsou pro děti bezpečná.

5. Podporují představivost

Autíčko není pouze o tom, že se v něm dítě projede. Může na něm postavit celý příběh své hry. Spěchají do nemocnice, vozí své kamarády, hrají si na policii honící zloděje – tohle všechno rozvíjí představivost.

Takže už nezbývá než si přečíst, jak vybrat dětské elektrické vozítko, a jedno pod stromeček pořídit. Máte-li dvě děti, pouvažujte nad autíčkem, které uveze oba dva potomky.

O admin