Domů / Recenze / Jak správně sjednat povinné ručení
Jak správně sjednat povinné ručení

Jak správně sjednat povinné ručení

Potřebujete ze zákona pojistit váš vůz? Dávno pryč jsou doby, kdy jste museli vyběhat všechny instituce a zjišťovat nejlepší podmíny smlouvy o povinném ručení. Ano, sice to takto lze dělat i dnes, ale nejlepší způsob je výběr povinného ručení přes internet. Jaké to má výhody?

Ušetřený čas. Jeden z mála důležitých aspektů, který lidem ulehčí kolikrát tolik časově vytížený den, že jednoduše nestíhají nic jiného. Tito lidé jistě uvítají možnost zřídit si povinné ručení vozu na internetu, kde k tomu mají všechny potřebné informace a výčet všech pojišťoven je natolik obsáhlý, že mají z čeho vybírat. Jak tedy najít nejlevnější povinné ručení?

Co by vás mělo zajímat

V prvé řadě si projděte nabídku jednotlivých společností, které nabízejí možnost uzavřít u nich povinné ručení. Všimněte si, jaké podmínky nabízejí a jaké služby budou v základním povinném ručení zahrnuty. Pro lepší představu má většina společností, které nabízípojištění vozidel online, k dispozici kalkulačku povinné ručení online. Je to velký pomocník pro to, abyste si vybrali přesně takové pojištění auta, které vám bude vyhovovat.

Jaké dokumenty budete potřebovat

Ať už sjednáváte povinné ručení po internetu přes ePojisteni.cz nebo přímo na pobočce, bez potřebných dokumentů se to neobejde. Sebou si určitě přineste občanský průkaz a technický průkaz. Každá pojišťovna má jiné podmínky, podle kterých sestavuje konečnou cenu za povinné ručení. Všechny pojišťovny bude určitě zajímat vaše trvalé bydliště, a již zde se podmínky mohou lišit. Některé pojišťovny totiž u klientů sledují i daný kraj, v němž dotyčný bydlí, neboť je pro ně důležitá statistika nehodovosti. Dále je může zajímat i věk, to s ohledem na schopnosti a dovednosti řidiče (čím starší řidič, tím vyšší riziko nehody). Co se týče automobilu, zajímá je zdvihový objem, značka, typ, stáří vozu a bezpečnostní prvky v něm. Na základě těchto poznatků vám bude sjednáno povinné ručení. Jako důkaz o povinném ručení slouží zelená karta, která má platnost v tuzemsku a v dalších zemích Evropy. V automobilu jí musíte vždy vozit sebou a na vyžádání předložit Policii ČR, případně jiným kompetentním orgánům.

O admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *