Domů / Nezařazené / BMW a jeho elektrický iNEXT
BMW a jeho elektrický iNEXT

BMW a jeho elektrický iNEXT

BMW momentálně pracuje na dalším členu jeho elektrické rodiny, kterým bude model iNEXT. Učiní tak ještě letos a krom konceptu se dočkáme i sériové verze.

Jiskřivé BMW

BMW naznačilo, že připravovaná elektrická novinka jménem iNEXT bude vlajkovou lodí divize BMW i. Bylo tak oznámeno po valné hromadě, pořádané tento měsíc.

Automobilka si pro veřejnost nachystala první ochutnávku tohoto vozu. Je to však jen velmi malé navnadění, protože BMW představilo siluetu vozu, doplněnou o velmi stručnou tiskovou zprávu. Ta informuje o tom, že BMW iNEXT bude představeno ještě letos v podobě konceptu. Do sériové výroby by se pak měl automobil dostat někdy kolem roku 2021, kdy se o jeho produkci budou starat výrobní závody v Dingolfingu.

Podle předsedy představenstva by měla být novinka doslova nabita novými technologiemi a aplikacemi a nabízet by měla i vysoce automatizovaný systém řízení. Podle neoficiálních informací má BMW připravované iNEXT stylizovat do podoby elektrického crossoveru, který se svými rozměru bude rovnat současné X5.

Nejen iNEXT

Pohonný systém vozu by měl být údajně k dispozici s různými výkony elektromotorů a kapacitou baterie. Provedení s nejvyšší kapacitou baterií 120 kWh by se mělo na jedno nabití dostat na dojezd až 650 kilometrů.

Vůz bude také vybaven systémem autonomního řízení, které by mělo dosahovat třetí úrovně a zvládnout by mělo také čtvrtou úroveň, která však bude použitelná pouze tam, kde to bude legislativa povolovat. iNEXT bude také jedním z 12 elektrických modelů, které chce automobilka nabízet do roku 2025. Více informací o této novince přijde ještě tento rok, tak zůstaňte naladěni.

O Makawiel