Domů / Nezařazené / Mitsubishi pokukuje po novém SUV
Mitsubishi pokukuje po novém SUV

Mitsubishi pokukuje po novém SUV

Heslo, kdo nemá své vlastní SUV, jako by na automobilovém trhu neexistoval, už dávno neplatí. Dnes platí heslo, kdo nemá ve své flotile alespoň dvě a více SUV, jako by nebyl. Poptávka v tomto segmentu je obrovská.

Další SUV?

Mít jedno SUV dnes prostě není in a ví to i Mitsubishi. To má ve své nabídce hned několik zástupců tohoto segmentu, mezi které patří ASX, Outlander, Pajero a nejnověji také Eclipse Cross, který však mé se slavným sporťákem společné jen to jméno.

Mitsubishi pokukuje po novém SUV

Ovšem ani tak bohatý zásobník modelů není pro Mitsubishi dost a automobilka zvažuje na základě posledních průzkumů další projekt ve znamení SUV. „Nové SUV je jednou z možností, které zkoumáme,“ přiznal Tsuneshiro Kunimoto, viceprezident a generální ředitel designu Mitsubishi. „Segment stále roste. Nejen v Číně, ale i v Evropě, takže by to jistě bylo dobré rozhodnutí.“

Automobilka ví co dělá

V tom by Mitsubishi mohla pomoct i nová aliance, kterou značku uzavřela s Nissanem a Renaultem. Veškeré podrobnosti o dalších plánech si však automobilka nechává pro sebe. Je tedy dost těžké odhadovat co přijde, ovšem již nyní asi můžeme vyloučit čistokrevný off-road.

Ať už automobilka přichystá cokoliv, prostor pro expanzi tu rozhodně je. „Mitsubishi je důmyslná značka. Podívejte se například na úspěchy Pajera na Dakaru. Díky nové alianci máme možnosti, jak rychle a efektivně růst,“ dodává Kunimoto. Navíc si pro sebe nenechal ani to, že korm klasických konvenčních modelů, se dočkáme i verze novinky v plug-in hybridní konfiguraci.

 

O Makawiel