Domů / Novinky / Ford ve službách policie
Ford ve službách policie

Ford ve službách policie

Stejně tak jako patří neodmyslitelně do výbavy naší policie vozy od automobilky Škoda, patří k té americké vozy od společnosti Ford. V porovnání na tom však byly americké vozy vždy o něco lépe.

Spolupráce americké policie a Fordu nyní slaví své 67 výročí a ku příležitosti tohoto výročí si americká automobilka připravila hezké video, které mapuje celou historii této spolupráce. Díky němu se tak můžete podívat na modely, které sloužili kdysi a na ty které slouží dnes.

Historie této spolupráce se píše od roku 1950, kde se jednotlivé policejní stanice dočkaly model Mainline. Strážníci si oblíbili především jeho verzi v sedanu, kterou po dvou letech vystřídal model Interceptor. Ten se mohl pochlubit 125 koňmi, které byly později navýšeny na 215 koňských sil a právě tehdy začala vnikat lásky amerických policistů k rychlým vozům.

Dokazuje to i model z roku 1971, kterým byla 429 CI V8 Galaxie, který poskytovala výkon neuvěřitelných 400 koňských sil a disponovala dvojitými koncovkami výfuku. Tento automobil se stal naprostou ikonou a miláčkem filmových tvůrců.

S rokem 1982 přišel dvoudveřový Mustang SSP, který byl ve výbavě služeben dlouhých 11 let. Strážníci využívali sílu pětilitrového osmiválce pro potírání zločinu skutečně s velkou zálibou. Následovníkem tohoto vozu byl Crown Vic, který se stal nejpopulárnějším policejním vozem v celých Státech. Prošel si hned několika generacemi a i dnes se objevuje v některých služebnách v aktivním vybavení

Za nic se však nemusí stydět ani nejnovější modely, mezi kterými zaujme například Taurus z roku 2013. Ten je poháněný dvakrát přeplňovaným Ecoboostem V6. Dále disponuje elektronickou stabilizací, parkovací kamerou, pohonem všech čtyř kol, či hlídáním mrtvého úhlu.

Nejnovějším přírůstkem je hybridní Fusion, který by měl ušetřit strážníkům až tisícovky dolarů ročně.

O Makawiel