Domů / Novinky / EksoVest, oblečení, které bude zaměstnancům Fordu ulehčovat práci
EksoVest, oblečení, které bude zaměstnancům Fordu ulehčovat práci

EksoVest, oblečení, které bude zaměstnancům Fordu ulehčovat práci

Ford se pochlubil novou technologií určenou jeho zaměstnancům, která ji má pomoci při práci a chránit je před zraněním.

Automobilky vydávají obrovské sumy na vývoj nových technologií, ovšem ty se jen málo kdy týkají zlepšování pracovních podmínek pro zaměstnance. Neplatí to však o Fordu, který v poslední době překvapil sérií skutečně inovativních konceptů, jako byla například převodovka na volantu, samovystupovací sedačka či rozkládací kolo. Krom těchto zdánlivě neužitečných projektů však nyní odprezentoval i EksoVest.

Jedná se o pracovní pomůcku či oděv chcete-li, která má na starosti redukci pracovníkovi únavy a také eliminaci poranění. Na první pohled vypadá vesta celkem neprakticky, ovšem novinka je již testována přímo ve výrobě a zaměstnanci si jí nemohou vynachválit, třeba jako Paul Collins: „V práci často pracuji nad hlavou, domů se mnohdy vracím s bolestmi zad, krku a ramenou,“ vysvětluje zaměstnanec Fordu. „Začal jsem používat vestu a bolesti jsou menší, navíc mám více energie, abych si doma mohl hrát s vnuky.“

Ford o novince tvrdí, že se jedná o pomůcku, která je schopna asistovat zaměstnanci 6,8 kilogramy na jedno rameno. Přitom je poměrně lehká a nepřekáží vám naprosto v ničem. K dispozici je pro zaměstnance ve velikosti od 150 centimetrů do 190 centimetrů. Statisticky nadzdvihne zaměstnance Fordu ruce nad hlavu 4 600x za jeden jediný den. Za celý rok to je pak asi jeden milion zdvihnutí za jeden jediný rok. To je také důvod proč společnost začala testovat vesty hned ve svou společnostech najednou.

O Makawiel