Domů / Novinky / Jak na investování do veteránů? Řiďte se rozumem
Jak na investování do veteránů? Řiďte se rozumem

Jak na investování do veteránů? Řiďte se rozumem

Lidé investují do nejrůznějších věcí. Často jimi bývají obrazy, sochy a nebo třeba pozemky. V dnešní době se také velice rozmohly i investice do veteránů. Když se nad tím zamyslíte, tak to dává smysl. Unikátní historická auta raketově rostou na hodnotě a v budoucnosti mohou majiteli přinést nebývalý zisk.

Je to více než jen investice

Tak jednoduché to ale není. Vůz k investici je potřeba důmyslně vybírat a řídit se několika radami. Na rezavé Felicii totiž nezbohatnete, ale takový Ford Mustang je úplně něco jiného. Při investování do historických vozidel je potřeba zhodnotit vyhlídky do budoucna a odhalit jeho potenciál. Ideální je tedy vůz, jehož hodnota bude postupně stoupat a investor vyčká na chvíli, kdy dosáhne maxima. V tu chvíli vůz prodá. Část výdělku zaplatí prvotní zakoupení vozu nebo jeho renovaci a ta druhá část už putuje do peněženky. Pro mnohé je tohle nejen způsob získání peněz, ale také zdroj zábavy.

S jakými vozy se můžete setkat?

Historické vozy dělíme do důkladně rozřazených kategorií dle indexu FIVA 2010. Nejčastěji se ale setkáme s pojmy youngtimer, klasický automobil, veterán a podobně. Každá kategorie automobilů má vlastní základnu fanoušků a také investorů. Při investování totiž ve většině případů nejde jen o peníze, ale také o lásku ke krásným automobilům. Tu navíc podporují grafy o rostoucích cenách historických vozů. A zatím to ani z daleka nevypadá na to, že by měly klesat.

Jak si takového veterána koupit?

Díky internetu to nikdy nebylo snadnější než dnes. Během chvilky si můžete prohlédnout stovky vozů, které jsou právě na prodej. Nic vás to nestojí a obrázek o trhu si můžete udělat z pohodlí domova. I dnes se samozřejmě pořádají burzy a aukce, kde se nacházejí nejen veteráni na prodej, ale také náhradní díly. To stejné platí v případě prodejních galerií a veletrhů. Možností tedy dnes máte požehnaně.

O admin