Domů / Novinky / Roborace: Když je člověk vyměněn za stroj
Roborace: Když je člověk vyměněn za stroj

Roborace: Když je člověk vyměněn za stroj

Představte si Formuli 1 bez jmen jako Alonso, Button, nebo Hamilton, vlastně představte si tyto závody, bez jakéhokoliv jména, závodily by pouze monoposty. To by se fanouškům asi moc nelíbilo. Ovšem pouhé závodění strojů by se možná někomu líbilo a právě pro něj jsou připravovány tzv. Roborace.

Snaha co možná nejvíce omezit možnost zranění jezdců v závodech automobilů, ale i motorek bude mít možná jednoho dne vyvrcholení v podobě úplné eliminace jejích přítomnosti ve vozidlu. Již vloni se objevovali záměry pořádat v nadcházející sezóně společně s elektrickou Formula E závody bezpilotních automobilů Roborace a nyní se tento nápad zřejmě posunul do další fáze.Roborace: Když je člověk vyměněn za stroj

Designér Daniel Simon, který navrhnul třeba také barvy a designy pro efjedničkové monoposty stáje HRT, nebo vozidla pro film Tron: Legacy, momentálně představil svůj nenovější projekt, kterým je koncept elektrického autonomního automobilu určeného pro závody Roborace.

Podle všech dostupných informací to vypadá, že i přesto, že je koncept prezentován jen jako koncept, s největší pravděpodobností by se mělo jednat již o prototyp, z kterého budou skutečné vozy buď přímo vycházet, nebo se jím budou silně inspirovat. Možnost je zde ovšem i taková, že se již díváme na první monopost závodů Roborace. Roborace: Když je člověk vyměněn za stroj

Pokud by tomu tak opravdu bylo, je zcela jasné, že by se jednalo o velice sledovanou záležitost. První start, který by se měl tedy uskutečnit již letos, bude představovat výzvu pro dvacet automobilů deseti týmů. Autonomní speciály by si to pak měly mezi sebou rozdávat asi hodinu.

Všem je asi jasné, o co by šlo především fanouškům. Jak se výrobci popasují s ovladatelností, popřípadě se stabilitou vozidla teprve uvidíme a o všem vás budeme zavčasu informovat.

O Makawiel