Domů / Novinky / Jak správně skladovat pneumatiky
Jak správně skladovat pneumatiky

Jak správně skladovat pneumatiky

Pokud jsou pneumatiky správně uloženy, zachovají si svou kvalitu a poskytnou vám bezpečnou a pohodlnou jízdu. Pokud navštívíte při výběru pneumatik pneu bazar, všimněte si, jak jsou pneumatiky skladované. Pokud jsou skladované nesprávně, jejich životnost se může výrazně snížit..

Pokud necháte pneumatiy ležet jednu na druhé v rohu garáže, kde na ně svítí slunce skrze malé okénko a kde je vlhko, riskujete ztrátu jejich pružnosti a vznik prasklin.

Výběr správného prostředí pro skladování

První a nejdůležitější pravidlo správného skladování pneumatik je uchovávat je v suchém, temném a chladném prostředí.

Přímé sluneční světlo, vysoká teplota a vlhkost mohou gumu poškodit a způsobit její předčasné stárnutí.

Ideálním místem pro skladování pneumatik je tedy temná, větraná a suchá místnost, jako je sklep nebo speciálně vybavený skladovací prostor, který můžete často vidět, pokud navštívíte bazar pneumatik.

V jaké poloze pneumatiky skladovat

Pneumatiky by nikdy neměly být vystaveny tlaku na jednom bodě po dlouhou dobu. Pokud jsou pneumatiky bez disků, je nejlepší je uskladnit ve vertikální poloze a občas je otočit, aby nedošlo k deformaci. Pneumatiky s disky lze skladovat buď ve vertikální poloze, nebo je můžete zavěsit na speciální držáky. Důležité je také, aby pneumatiky nebyly v přímém kontaktu s podlahou. Tam by mohly absorbovat vlhkost nebo být poškozeny chemikáliemi.

Je také vhodné pneumatiky před skladováním řádně vyčistit od nečistot a zkontrolovat, zda na nich nejsou viditelné poškození. Po vyčištění doporučujeme pneumatiky jemně ošetřit přípravkem, který pomáhá zachovat jejich pružnost a prodlužuje jejich životnost.

Při dodržení výše uvedených pravidel a doporučení zajistíte, že vaše pneumatiky zůstanou v dobrém stavu a budou připraveny vás bezpečně doprovázet na cestách.

O admin