Domů / Inzerce / Jak vybrat spolehlivý autobazar? Na velikosti nezáleží!
Jak vybrat spolehlivý autobazar? Na velikosti nezáleží!

Jak vybrat spolehlivý autobazar? Na velikosti nezáleží!

Nákup auta v autobazaru je nejčastější volbou při hledání ojetého vozu. Autobazarů je na našem trhu několik desítek a celkem nabízejí tisíce ojetých vozů. Najít požadovanou značku a model vozu tedy není nijak složité. Při výběru byste ale vždy měli zohlednit kvalitu nabízených vozů a služby s tím spojené. Ne všechny autobazary na našem trhu jsou poctivé a nabízí stejné podmínky. Při výběru autobazaru mějte na paměti, že velikost není tím rozhodujícím faktorem, ale je třeba se soustředit na jiné věci.

Záruky, které autobazar k vozům nabízí

Především se soustřeďte na to, jaké vám dá autobazar při nákupu podmínky a jaké budete mít jistoty. Bazar by měl nabízet jen kvalitní ojeté vozy se zárukou. Ti nejspolehlivější prodejci nabízí na vozy z nabídky záruku až 24 měsíců. Chybět by nemělo ani potvrzení, že vozidla jsou v pořádku nejen po technické, ale i po právní stránce. To znamená, jestli na ně není uvalena exekuce nebo není jiný důvod, který by znemožňoval jejich prodej. Autobazary mohou nabízet také prověření vozidel firmou CEBIA nebo CARDETEC a garantovat, že vozy nebyly bourané.

Jak vybrat spolehlivý autobazar? Na velikosti nezáleží!

Nejen záruky, ale i další služby

Spolehlivý autobazar nepoznáte jen podle toho, jaké nabízí záruky a jistoty, ale také podle toho, jaké nabízí služby. Za základní služby je považována možnost poradenství při výběru, kdy prodejce na základě vašich požadavků o novém voze vybere ten správný druh. Dále by neměla chybět ani možnost sjednání pojištění u automobilu nebo nabídka financování jeho nákupu. Autobazar Praha Auto Výhybka dokonce nabízí možnost pronájmu automobilů.

Jak vybrat spolehlivý autobazar? Na velikosti nezáleží!

Nechcete kupovat v bazaru? Jaké máte další možnosti?

Nákup auta v autobazaru je sice nejčastější volbou, když hledáte ojetý vůz, ale není jediným způsobem. Možností je více. Můžete rozhodit sítě u známých nebo v rodině, zda se někdo nechystá prodávat svůj automobil. U známých a u rodiny alespoň víte, jak auto doopravdy jezdilo, jak s ním jeho majitel jezdil a jestli bylo garážované nebo ne. V současnosti nabízí prodej ojetých vozů také velké množství inzerentů na internetových inzertních portálech. Může se sice zdát, že auta na těchto portálech jsou levnější, protože odpadá marže autobazarů, ale nákupy přes inzerát skýtají největší rizika. Jaká rizika se můžete dozvědět v tomto článku.

 

O Angelo