Domů / Novinky / Lexus IS pro rok 2016 je větší a vymazlenější
Lexus IS pro rok 2016 je větší a vymazlenější

Lexus IS pro rok 2016 je větší a vymazlenější

Lexus IS poprvé přišel na scénu v roce 1998. Byl to základní model luxusního sedanu a společnost na něm tenkrát stavěla svoji budoucnost. Od svého příchodu se IS vyvinulo do všech možných levnějších modelů. Druhá generace přišla v roce 2005 a nabídla vysoce výkoné modely. Třetí generaci jsme přivítali v roce 2013.

Lexus se nyní ukázal s novou generací 2016, která přichází s pár změnami. Otázkou je zda to nezpochybní zavedenou značku a budou k užitku.

Exteriér

Lexus není nejlepší ve spoustě věcí. To však neznamená, že by se nedělaly změny, které jsou blíže k dokonalosti. Třetí generace IS neoplývá velkými změnami, přesto je to posun směrem dopředu. První změnu vidíme v mřížce, která se nápadně podobná druhé generaci a však v písmenu L vidíme linie, které přichází v těsném závěsu. Světlomety jsou více ostřejší a celkově přední maska působí více robustně.

Lexus IS pro rok 2016 je větší a vymazlenější

Další výraznou změnou je velikost vozu. Lexus IS 2016 se snaží vypadat větší a agresivnější, než je ho předchůdce. Rozhodnutí přidat na rozvor pár centimetrů dopadlo na úrodnou půdu. Až na několik dalších drobných aktualizací, je celkový vzhled Lexus IS 2016 beze změny od třetí generace. Agresivní profil zůstává zachován a zlepšení konstrukce je určitě velké plus.

Interiér

Svěží, vzdušný a čistý interiér nabízí Lexus IS 2016. Rafinované materiály v kombinaci nejmodernějších technologií je to, po čem pasou spokojení zákazníci Lexusu. Nový model zkrátka nabídne vše co od takového vozu očekáváte. Střídá se jak luxus tak funkčnost a interiér je doslova famózní, ať už díky technologii, luxusu či většímu prostoru.

Lexus IS pro rok 2016 je větší a vymazlenější

Hnací ústrojí

Největší změna pro model 2016 proběhla právě zde. Původní motor byl nahrazen přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru, který produkuje 241 koní a 28 liber-stop točivého momentu. To je masivní zlepšení z původních 204 koní. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 6,9 sekundy a maximální rychlost činí 230 km/h.

Lexus IS pro rok 2016 je větší a vymazlenější

Závěr

Existuje mnoho věcí, které si zamilujete na Lexus IS 2016. Jednou z nich bude bezpochyby nový motor. Jako fanoušek určitě oceníte i agresivnější vzhled. Dále si jej zamilujete pro větší prostor a pohodlí během jízdy. Lexus IS 2016 se zkrátka povedl.

Toto: netcarshow.com

O Makawiel