Domů / Inzerce / Na povinném ručení může ušetřit každý
Na povinném ručení může ušetřit každý

Na povinném ručení může ušetřit každý

​Mezi nepříliš oblíbené a zákonem stanovené povinnosti patří povinné ručení. Jedná se o pojištění, které musí vlastník vozidla platit každý rok. Přitom právě pravidelnost plateb obvykle způsobuje, že motoristé platí více, než je nutné. Málokdo chce totiž složitě řešit změnu pojišťovny a hledat zajímavější nabídku. Naštěstí existuje způsob, který vše ulehčí.

​Výběr povinného ručení z pohodlí domova

Jestliže chcete ušetřit na povinném ručení, nejjednodušší cesta vede přes online porovnávač. Ten je dostupný 24 hodin denně a jediné, co potřebujete, je připojení k internetu. Prostřednictvím srovnání povinného ručení si okamžitě uděláte perfektní přehled o tom, jaké jsou aktuální nabídky na pojistném trhu. Srovnávač obsahuje nejenom popis jednotlivých nabídek, ale hlavně rozsah pojistného krytí a cenu pojištění. Jeden takový srovnávač povinného ručení můžete vyzkoušet po kliknutí na následující odkaz .

Online srovnání povinného ručení si můžete i nezávazně vyzkoušet. Uvidíte, že kalkulačka srovnávače vám ukáže mnoho zajímavých nabídek. Ty jsou výhodnější než u autobazarů, pojišťovacích makléřů a často i samotných pojišťoven. Plusem je také to, že jestliže si vyberete vhodný pojistný produkt, můžete rovnou uzavřít pojistnou smlouvu online.

Cena je důležitá, ale u srovnání povinného ručení sledujte i další údaje

Mnoho zájemců o levnější povinné ručení sleduje pouze výslednou cenu. Jenže faktorů, které by měly hrát roli při výběru, je mnohem více.

Co je potřeba hlavně vyhodnotit

  • Limity pojistného krytí – je potřeba si uvědomit, že základní limity pojistného krytí, které nabízí většina pojišťoven v rámci nejlevnější nabídky, nemusí vždycky stačit. Při hromadné nehodě, větším počtu zraněných nebo dokonce usmrcených osob se náhrady můžou vyšplhat do desítek miliónů, někdy i více.
  • Pojištění skel – hlavně u moderních vozidel s vyhřívanými nebo velkými skly je potřeba počítat s většími náklady na jejich výměnu. Rozbité sklo od kamínku je přitom běžná událost. Při výběru povinného ručení se proto podívejte, na jakou částku jsou skla pojištěna a s jakou spoluúčastí.
  • Asistenční služby – asistenční službu nemusíte mnoho let potřebovat, ale když se něco stane a nemáte ji sjednanou, může se vám situace hodně prodražit. Pojišťovny v rámci asistenčních služeb nabízejí odtah vozidla, náhradní vozidlo, pomoc technika na místě apod.
  • Další druhy pojištění – v rámci povinného ručení lze někdy získat i úrazové a cestovní pojištění, pojištění dětských autosedaček, přepravovaných věcí, pokut atd.

Je tedy evidentní, že každá nabídka na povinné ručení se může lišit nejenom v ceně, ale i mnoha dalších parametrech. Někdy se jedná o základní součást pojistné smlouvy, jindy je potřeba uzavřít připojištění. Každopádně platí, že výsledný rozdíl v částce za kvalitnější povinné ručení může být zanedbatelný v porovnání s tím, co všechno pojistka nabízí.

Online porovnání může nabídnout další výhody

Úplným závěrem nesmíme zapomenout zmínit další výhody, které můžete získat při uzavření povinného ručení prostřednictvím online srovnání. Vedle výhodnějších cen se jedná o akční nabídky. Nejčastěji to jsou různé druhy připojištění zdarma, které byste jinak nezískali.

O admin