Domů / Inzerce / Jak vybrat tu nejlepší autoškolu?
Jak vybrat tu nejlepší autoškolu?

Jak vybrat tu nejlepší autoškolu?

Rozhodli jste se, že si uděláte autoškolu a nevíte, do které se přihlásit? Největším lákadlem bývá nízká cena, a to především pro mladé lidi. Jenomže v případě autoškol obvykle platí, že co je podezřele levné, není příliš kvalitní. Za výuku byste si měli raději připlatit a vzít v úvahu i další faktory.

K obvyklým nešvarům učitelů z „levných“ autoškola patří zkracování lekcí. Během jízd žáky příliš nekontrolují, hrají si s mobilem a vyřizují si své osobní záležitosti. Budete-li mít štěstí, pak si z autoškoly odnesete spoustu dobrý zážitků, naučíte se všechny důležité návyky a uděláte zkoušky na řidičský průkaz napoprvé. V opačném případě zaplatíte spoustu peněz za nekvalitní služby.

K dalším nešvarům autoškol, které se tváří jako nejlevnější, jsou poplatky navíc. V ceníku je nenajdete a vždy vás nepříjemně zaskočí. Jak z toho ven? Vybírejte autoškolu na základě následujících kritérií.

Slušný vozový park

Dobrá autoškola by měla nabízet jízdy v moderních vozidlech. Nemá smysl absolvovat jízdy ve staré Škodovce, když na vás doma čeká zánovní BMW.

Jak vybrat tu nejlepší autoškolu?

Zvučné reference

Zajímejte se o zkušenosti lidí, kteří již s danou autoškolou měli tu čest. Dejte na reference známých a nezapomeňte si přečíst diskuze na internetu.

Transparentní ceny a přímé jednání

Když na to přijde, připlaťte si pár set či tisíc navíc. Důležité je, aby byla cena konečná a autoškola vám neúčtovala poplatky navíc. Již z prvního rozhovoru poznáte, jak s vámi bude lektor jednat. Nebude-li vám jeho jednání „sedět“, nechte se přeřadit k jinému. Dobrá autoškola vám to vždy umožní.

Jak vybrat tu nejlepší autoškolu?

Blízko vašeho bydliště

Bydlíte-li v hlavním městě, pak by vás měla zajímat dobrá autoškola v Praze. Mít autoškolu blízko domu je k nezaplacení vždy především kvůli plánování jízd.

Široké spektrum služeb

Úroveň kvality autoškoly poznáte také podle rozsahu služeb. Některé autoškoly budí dojem „one man show“, jiné nabízí rekvalifikace, profesní školení a další kurzy. Raději se přihlaste do autoškoly s dobrým zázemím a zkušenými lektory.

O admin