Domů / Inzerce / Lež má nejen krátké nohy, ale už i kola

Lež má nejen krátké nohy, ale už i kola

Jak už to bývá nemilým český zvykem, zakázané únikové cestičky si lidé hledají prostě všude. Ať už jde o cílený nebo nahodilý a neplánovaný podvod, podstata zůstává stejná. Pojistné podvody se už začaly šířit i do oblasti pojištění automobilů a co hůř – získávají na stále větší popularitě.

Jak k tomu pak přijde poctivý řidič, který má z každé likvidace pojistné události hlavu jako pátrací balón a stojí ho to pár dokonale probdělých nocí? Horko těžko se totiž na první pohled pozná, zda náš protivník v kolizi nepodniká jen další ze svých výdělečných činností bokem.

Mít oči a uši dokořán nestačí

Ceny povinného ručení, které uzavíráme, by rozhodně měly obsahovat i částku určenou k zajištění pro tento případ – mohly by se jmenovat třeba: „pojistka proti podvodu“. A není zde řeč o banalitě prasklého předního skla, na což si vystačí podvodník sám.

Ale když už pak jde třeba o kolizi luxusního vozu se starou ojetou Ladou nebo dáváním přednosti ve chvíli, kdy přednost mám já, stejně tak nečekané předjetí a zabrždění – to už je pak případ, kdy se zapotí čelo nejednomu likvidátorovi, aby něco nepřehlédnul. Jde přeci i o peníze a bonusy „viníka“, který vlastně nic nezavinil. Ceny povinného ručení nejsou nikterak drahé.

Když je na mušce tradice

Na českém pojistném trhu je největší společností Česká pojišťovna, která za ta léta zažila už hodně takových překvapení. Nabízí svým klientům spolehlivé záruky od A do Z a nejedná se pouze o kvalitní plnění, ale právě i o naše vědomí, že s naší investicí bude naloženo spravedlivě.

Koordinovat povinné ručení od České pojišťovny nespočívá jen ve starosti o bezpečnost případných výdajů spojených s nehodou. Prověření skutečností k tomu patří, ať už věc vypadá jak chce nevinně. Jistota je jistota. Pokud jde o „chytrou českou hlavičku“, pojišťovny mají problém s podvody stále více zdokonalovanými a důmyslně propracovanými. Málokdo si asi v tom případě spočítá, jestli se to s následkem možnosti až 12 let vězení vůbec vyplatí.

O admin