Domů / Zajímavosti / Facelift Octavie dříve než kdo předpokládal
Facelift Octavie dříve než kdo předpokládal

Facelift Octavie dříve než kdo předpokládal

Škoda Octavia patří mezi nejžádanější modely od Škody vůbec. I díky tomu je na tomto modelu neustále děláno, a v příštím roce se dokonce dočkáme faceliftu.

Škoda momentálně žije především velkým SUV modelem Kodiaq, ovšem za zdmi mladoboleslavské továrny se momentálně pracuje na dalším velmi důležitém projektu. Tím je modernizovaná verze modelu Octavie, kterou většina lidí očekávala až v příštím roce, ovšem objednávat jí budeme moci již od listopadu tohoto roku.

Příjem objednávek na předfaceliftovanou verzi bude uzavřen k poslednímu dni měsíce října, a pak se již bude nabízet nová faceliftovaná verze. Ovšem některé varianty staršího vzhledu nejsou k dispozici již nyní, a to z důvodu postupného naplňování výrobního přídělů. To se týká například Octavie RS 230, která je již nyní neobjednatelná.

Příjem předobjednávek na novinku již nyní je důkazem, jak dlouho se na automobil čeká. Samotná výroba bude zahájena v únoru 2017, ovšem kdy se automobily představí přímo u prodejců se zatím neví. Odhaduje se však první pololetí roku 2017. Datum výstavní premiéry však známo je. Připadá totiž na den zahájení autosalonu v Ženevě, kde se novinka představí.

Ukážou se však jen běžné varianty, a tak si na verzi RS a Scout budeme muset ještě počkat. Jejich výroba bude zahájena až v dubnu roku 2017. Příjem objednávek na tyto varianty bude zahájen nejpozději v únoru 2017.

A na co se vlastně máme těšit? Tou největší změnou bude pozměněná tvář vozu díky podélně rozděleným světlometům a také upravené masce chladiče. Uvnitř bychom měli nalézt nový multimediální systém s dotykovými tlačítky, který byl představen již v Kodiaqovi.

Pod kapotou budou také probíhat změny, protože nám přibyde nová benzínová verze 1.0 TSI prozatím s 85 kW.  Takže se máme opravdu na co těšit.

O Makawiel