Domů / Nezařazené / Nový Passat půjde na trhu již na konci tohoto roku
Nový Passat půjde na trhu již na konci tohoto roku

Nový Passat půjde na trhu již na konci tohoto roku

Na výstavišti v Ženevě sice nový Passat představen nebyl, ovšem jeho uvedení na trh přijde velice brzy.

Novinka již na konci roku

Nový faceliftovaný Passat je jednou z nejočekávanějších novinek tohoto roku. Na výroční konferenci řekl šéf automobilky Herbert Diess to, že omlazená hvězda je téměř hotová a již velmi brzy bude připravena vstoupit na Evropský trh. Stát by se tak mělo koncem letošního roku.

Šéf koncernu zároveň prozradil, že se nemáme těšit na nějaké velké inovace týkající se karosářských úprav. Dostaneme klasický sedan, praktičtější kombi a také terénní Alltrack.

Co dal?

Aktuální generace je na našem trhu od roku 2014, což je jasným signálem k tomu, že je čas na obměnu. Základem novinky se stane platforma MQB, která bude nabízena s klasickou nabídkou pohonných jednotek, u nich však dojde ke snižování spotřeby i produkovaných emisí.

Model Passat patří mezi vůbec nejoblíbenější modely, které Volkswagen nabízí. Roční prodeje přesahují prodeje všech konkurentů ze segmentu D, kterými jsou Škoda Superb, Opel Insignia či Ford Mondeo. Jen za minulý rok si tento automobil objednalo 180 tisíc zákazníků.

Další novinky

Krom nového Passatu se můžeme od Volkswagenu těšit i na inovované SUV Touareg, či na nově vznikající novinku, na které Volkswagen spolupracuje s automobilkou SAIC. Tato novinka vzniká však výhradně pro čínský trh, takže se v ní příliš nepovozíme. A zapomenout bychom neměli ani na T-Roc, který dostane v roce 2020 verzi bez střechy a bude se tak jednat o první, sériově vyráběny kabriolet bez střechy.

O Makawiel