Domů / Značky / Peugeot / Peugeot omezuje výrobu modelu 208
Peugeot omezuje výrobu modelu 208

Peugeot omezuje výrobu modelu 208

Peugeot omezuje výrobu modelu 208

Automobilka Peugeot omezuje výrobu svého malého hatchbacku Peugeot 208. ve své továrně v Poissy ve Francii zruší jednu směnu během dne.

Pracovníci, kteří na těchto směnách dosud pracovali, ale o svou práci nepřijdou. Pouze budou v rámci automobilky přesunuti na jinou pozici, jak potvrdil mluvčí koncernu PSA, Pierre Olivier Salmon.

Tato změna se týká zhruba 180 zaměstnanců automobilky, kteří bydlí blízko Paříže. Už začátkem prosince udělala automobilka průzkum, který měl zjistit, jak moc efektivní je výroba. Koncern PSA vlastní nejen automobilku Peugeot, ale také konkurenční Citroen. V Poissy se montují Peugeoty a Citroen C6 a DS3, ostatní Citroeny pak sjíždí z výrobních linek v jižní Francii.

Není to poprvé, co PSA omezila výrobu. Již dříve byla úplně uzavřena montážní linka v Aulnay u Paříže.

Ač se to možná nezdá, Peugeot 208 je pátým nejprodávanějším autem v Evropě. Zatímco v roce 2012 se ho v Evropě prodalo 140 070 kusů, loni už to bylo neuvěřitelných 222 487 kusů.

Jde o relativní novinku v segmentu B (malé automobily), který byl odhalen teprve v březnu 2012. První vyrobené modely byly pouze třídveřové a vyráběly se na Slovensku. Od června 2012 je k dispozici pětidveřový hatchback.

Zakládá si na kompaktních rozměrech, které jsou v posledních letech tak oblíbené. Svými rozměry se perfektně hodí do města, a především centra. Na délku má necelé čtyři metry, do výšky pak metr osmdesát. Navíc váží v závislosti na zvolené verzi 975 – 1 300 kilogramů.

Malé vozy si pochvalují všichni, kteří mají rádi malou spotřeb. Z nabízených šesti motorů si vybere opravdu každý. V nabídce jsou čtyři benzínové motory. Základní tříválec má pouze litrový obsah. Z tříválců je k dispozici i objem 1,2. Ti, kterým slabší motory nevyhovují, ale mohou sáhnout také po čtyřválci 1,4 nebo 1,6 litru, a to v benzínové nebo naftové variantě. A s šestnáctistovkou už jde o zajímavé poježdění. Ve variantě GTI nabízí vůz 197 koní při 5 800 otáčkách za minutu.

O Makawiel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *