Domů / Inzerce / 3 rady, jak na domácí nabíjení elektromobilu
3 rady, jak na domácí nabíjení elektromobilu

3 rady, jak na domácí nabíjení elektromobilu

Domácí elektromobil můžete pohodlně nabíjet i v domácích podmínkách. Stačí vám k tomu wallbox a troška času na přečtení tohoto článku.

Je několik způsobů, jak můžete nabíjet elektromobil i v domácích podmínkách. Úplně nejlepší jsou domácí wallboxy, které vám poskytnou maximální pohodlí i rychlost nabíjení. Na co byste ale měli myslet před tím, než se takový wallbox rozhodnete pořídit? V následujících řádcích pro vás máme tři rady.

Využijte služeb odborníka

Hrát si na experta v oblasti, které nerozumíte, se nevyplácí. Domácí nabíječka na elektroauta by bez zásahu profesionála totiž nemusela dost dobře fungovat. Před její instalací je totiž potřeba provést celkovou kontrolu rozvaděčů. Následná instalace by pak měla být poměrně jednoduchá, i tak je ale lepší spolehnout se na práci certifikovaného prodejce. Budete totiž mít jistotu, že vše poběží, jak má. K této práci je navíc často poskytována záruka. Jestliže vám tedy něco nepůjde, nebude vám moct prodejce vytknout, že jste s wallboxem neodborně manipulovali.

Vezměte si čas na rozmyšlenou

Ještě před samotnou instalací je ale potřeba vymyslet, kam vůbec taková domácí nabíječka na elektroauta bude umístěna. Dejte si dostatek času na přípravu infrastruktury. Kromě přivedení elektrického rozvaděče totiž zřejmě bude potřeba i kabel datový. Nabíječka na elektromobily navíc zabere i trochu místa. Vrhnout se do stavby po hlavě se mnohdy nevyplácí. Myslete na to už předem a vše si náležitě připravte

Wallbox vybírejte pečlivě

Existují jednoduchá i profesionální řešení. Oba se přitom hodí k úplně jiným účelům. Jednoduché nabíječky zpravidla velice dobře plní svůj základní účel, nebudete mít ale přístup k podrobnějším datům. Neumí komunikovat ani online, což může být v některých případech překážkou. Jejich výhodou je ovšem nižší cena. Jestliže si chcete připlatit, získáte navíc proudový chránič, světelnou indikaci nabíjení, wi-fi modul a další skvělé funkce, které se vám určitě budou hodit.

O admin