Domů / Novinky / Jak zabezpečit automobil proti krádeži
Jak zabezpečit automobil proti krádeži

Jak zabezpečit automobil proti krádeži

Máte svého čtyřnohého miláčka rádi natolik, že byste nedopustili aby se mu něco stalo ? Pak čtěte dál!

V dnešním uspěchaném světě je pro člověka prakticky nutností mít k dispozici osobní automobil ať už pro osobní účely,nebo pro pracovní. Níže si představíme pár základních ale velmi účinných zabezpečení které vašeho čtyřnohého miláčka zaručeně ochrání.

Jak zabezpečit automobil proti krádeži

Ochranné zabezpečení na skle

Toto takzvané označování je pro zloděje znehodnocení možné čtyřnohé oběti. Zloděj by jednoduše musel vyměnit skla, ale tato úprava bude poznat v servise a je tak snadno odhalitelná. Druhou možností je bezpečnostní kód vybrousit,avšak této úpravy si lze také všimnout.

Folie proti vniknutí do vozu

Další možností je si pořídit bezpečnostní folii, ta vás ochrání nejen před případným vniknutím do automobilu,ale také při nehodě (sklo se neroztříští v autě, ale zůstane pohromadě díky folii a bude pouze popraskané).

Vyhledávací systémy

Jedná se o nejkomfortnější, ale zároveň nejdražší řešení. Vozidlo je sledováno a v případě odcizení stačí kontaktovat dispečink který vše zařídí a automobil vrátí původnímu majiteli.

Avšak pozor! Existuje také nespočet naprosto nefunkčních lokátorů a proto doporučujeme se těmto méně známým a levným systémům vyhnout. Některé pojišťovny navíc hradí až 30% z celkové pořizovací částky.

Zabraňte zloději v odjetí s vozidlem

Existuje mnoho bezpečnostních mechanismů např. pro zablokování pohybu volantu, řadící páky nebo plynu. Na trhnu je také na výběr z více promyšlených zabezpečení – jmenovitě ultrazvukové zabezpečení (pro detekci pohybu v automobilu) nebo různá dálková ovládání s dodatečnými funkcemi.

O admin