Domů / Inzerce / Investiční zlato je pozoruhodný dárek
Investiční zlato je pozoruhodný dárek

Investiční zlato je pozoruhodný dárek

Zlato jakožto jeden z nejoblíbenějších drahých kovů je po staletí důležitou součástí společnosti. V současné době se používá ve šperkařství, zubním lékařství, elektronice, medicíně, letectví a v neposlední řadě i při investování. Právě investiční zlato představuje ideální dárek pro muže, ženy, vnuky, vnučky, dcery, syny, ba dokonce i významné obchodní partnery.

V posledních letech se upouští od tradičních reklamních dárků, jako jsou diáře, psací potřeby či hrníčky. Vhodnější jsou dárky, kterým dáte dokonale najevo, jak si druhé strany ceníte. Zlaté mince můžete dát k výročí svatby, slitky zase ocení obchodní partner, s nímž jste uzavřeli velký obchod. Velkou výhodou je, že takový dárek neztrácí na hodnotě, spíše naopak. Cena zlata totiž v dlouhodobém horizontu neustále roste.

Faktory ovlivňující cenu zlata

I když pořizujete zlaté mince a slitky jako dárky pro muže či ženy, měli byste se dozvědět něco o tom, jaké faktory cenu drahého kovu ovlivňují.

Americký dolar: Vliv na cenu zlata má pohyb měn, především pak amerického dolaru. Obecně existuje mezi žlutým kovem a dolarem inverzní vztah, což znamená, že když hodnota dolaru klesá, cena zlata má tendenci růst, a naopak. Ve svátek či jiný významný den tak dáváte druhé osobě vskutku cenný dárek.

Měnová politika: Úrokové sazby mohou také ovlivňovat cenu zlata.

Ekonomické události: V případě silné ekonomiky s ukazateli, jako jsou nízká nezaměstnanost, růst počtu pracovních míst, expanze výroby či růst HDP, se může cena zlata tlačit dolů.

Nejistota: Ačkoliv je nejistota velice obecná, může hrát roli v ceně zlata. Zejména politická nejistota. Zlato je totiž běžně považováno za bezpečné aktivum, což jsou investice, u nichž se očekává, že si zachovají, respektive zvýší svou hodnotu v dobách volatility a poklesů na ostatních trzích.

Zlato se dá vždy proměnit na peníze

V den, kdy vaše dítě získá vysokoškolský titul, není nic jednoduššího než mu koupit minci na oslavu tohoto významného dne. Kdykoliv totiž zlato smění na peníze, protože tento drahý kov je vysoce likvidní.

Jestliže hledáte prodejnu, kde se dá koupit investiční zlato i mince mající na sobě jména či znamení zvěrokruhu, podívejte se do nabídky Pražské mincovny.

O admin