Domů / Novinky / Jaké šílenosti přinesly SPZ na přání
Jaké šílenosti přinesly SPZ na přání

Jaké šílenosti přinesly SPZ na přání

Celkem 5211, to je množství SPZ na přání, které se během minulého roku vyrobili a odevzdali jejich žadatelům. Vyplývá to z dat ministerstva dopravy k 29. prosinci.

Do provozu se z tohoto čísla dostalo 4 800 značek a zbytek představují nevyřízené žádosti a registrace. Během prvního měsíce bylo vyřízeno celkem 2 500 značek, což je asi polovina. S postupně se blížícím konce roku však zájem opadal a momentálně úřady řeší jen jednotlivé případy a požadavky.

Lidé na svých značkách nejčastěji požadují křestní jména, případně snadno zapamatovatelnou registrační značku. Mnohdy se snažili svou značku ozvláštnit nějakým tím vtípkem. V Liberci tak například jezdí značky KRAKONOS, nebo MAM1BOD, o kterou si zažádal téměř vybodovaný řidič. V Ústí zase vydali poznávací značku s heslem XXL BOOBS.

Možnosti SPZ na přání využívali také firmy, které opatřili své vozy SPZ s názvem firmy a pořadovým číslem. Mnohdy také takto činili obce u vozů místní samosprávy. Například radnice v Děčíně i děčínská městská policie. Za ty samozřejmě nikdo nemusel nic zaplatit.

Nemyslete si však, že se vydávání SPZ na přání neřídí přísnými pravidly. Lidé si nemohou na tabulku nechat vyrazit hanlivé výrazy a slova a také slova který obsahují písmena G, CH, O, Q, W. Zákaz využívání těchto snadno zaměnitelných písmen si vyžádala dopravní policie. Cena jedná tabulky na přání činí 5 tisíc korun. Správní poplatek patří obci ve které byla celý značka registrována

O Makawiel