Domů / Nezařazené / Kvalitní pneu zajistí bezpečnost a jistotu
Kvalitní pneu zajistí bezpečnost a jistotu

Kvalitní pneu zajistí bezpečnost a jistotu

Než se dostane konkrétní model vozu na trh, předchází mu měsíce i roky testování, aby byla zajištěna maximální bezpečnost. Testují se jednotlivé nárazové plochy, ale i vnitřní část vozu, aby byl bezpečný pro chodce i samotné řidiče a spolujezdce.

Na aktivních i pasivních bezpečnostních prvcích staví své jméno nejedna automobilová společnost, ale vždy nakonec rozhodne zejména samotný řidič. Ačkoliv dokáží bezpečnostní prvky zmírnit následky nehody, měli bychom dělat vše proto, abychom jí zabránili. Pokud pomineme ukázněnou jízdu a znalost bezpečnosti silničního provozu, hraje důležitou roli zejména výběr pneumatik.

Pneumatikami se vůz dotýká vozovky, přenáší se přes ně veškerá síla, kterou motor vyrobí a pokud pneumatiky neodpovídají správné volbě, mohou to být právě ony, které zaviní nehodu nebo napomohou k jejímu vzniku.

Kvalitní pneu zajistí bezpečnost a jistotu

Základ pro výběr pneu

Kvalitní pneu zajistí bezpečnost a jistotuMnoho řidičů nerespektuje povinnost měnit letní a zimní pneumatiky. Je to obvykle z důvodu úspory peněz. Dokonce i kvalitní pneumatiky však mohou být levné. Zimní pneumatiky se vyznačují hlubším vzorkem, který lépe drží na sněhu a zledovatělé vozovce, pokud se však zimní pneumatiky používají i v létě, jedná se o velkou chybu. Zimní pneumatiky mají menší tření a řidič to může poznat zejména v deštivém počasí, kdy se zvyšuje riziko smyku a tím i výrazné narušení bezpečnosti. Stejné pravidlo platí i u letních pneumatik v zimě, jejich mělký vzorek není stavěný na jízdu po sněhu a kromě podkluzování může dojít k mnoha kolizím.

Kde a jak pneu nakupovat

Pro nákup pneumatik není potřeba navštěvovat autoservis, kde často nemají čas. Správný, a hlavně i levný, nákup pneu lze zařídit online. Eshop Pneuok.cz patří mezi nejpopulárnější servery pro nákup pneu a to zejména proto, že zde řidiči najdou přehledný konfigurátor. V něm se nastaví kritéria (typ kola, značka vozu, motorizace..) podle kterých si i nezkušení řidiči snadno najdou vhodné pneu pro svůj vůz. Kromě pneu se jim nabízí i možnost zakoupení kvalitních alu kol a plechových disků.

O Makawiel