Domů / Nezařazené / Elektromobil na čínský způsob
Elektromobil na čínský způsob

Elektromobil na čínský způsob

Elektromobily prozatím vypadají, že se bude jednat o budoucnost automobilové dopravy. Jedním z jejich výrobců je i čínská automobilka Byton, která nyní představila svůj druhý koncept K-byte.

Čínská elektřina

Automobilka se poprvé představila v tomto roce na veletrhu CES v Las Vegas, kde ukázala i svůj první koncept, kterým bylo elektrické SUV . Tento automobil tehdy nesl název Byton Concept, ovšem dnes jej známe pod názvem M-Byte, který se již v příštím roce dokonce dostane do sériové výroby

 

M-Byte nyní k sobě dostal další model, který nese název K-byte. Jedná se o druhého zástupce značky, který je stejně jako SUV také čistě elektrickým konceptem a který by se měl později stát i sériově vyráběným modelem.

Novinka zaujme především svým povedeným designem, který na navazuje na SUV a který je ovšem v moha odhledech dynamičtější. Byton prozatím mnoho neprozradil o technice vozu, ale pár detailů přeci jen víme. Automobilka vyzdvihuje především jeho funkční styl a emoce, které automobil v divákovi vyvolává.

Vůz plný technologií

Krom vzhledu vozu zaujme i ten fakt, že je automobil schopen poskytnou autonomní jízdu čtvrté úrovně. Systém využívá LiDARu, jehož prvky jsou uloženy ve výsuvných pouzdrech na střeše i bocích vozu.

Byton by v současné době rád uvedl vůz do počtu několika kusů, aby vytvořili testovací flotilu. Tato vozidla by poté sloužila pro vývoj systémů, kterými budou osazeny i klasické kusy ze sériové výroby.

Novinka má podle plánů být vyráběny coby sériový vůz okolo roku 2021. Nejdříve bude nabídnuta zákazníkům na čínském trhu a následně se dočkáme také my v Evropě také ve Spojených státech. Finanční jistotu značce přinášejí především velmi významní investoři, mezi kterými jsou i tak velká jména jako například FAW Group či Contemporary Amperex Technology.

O Makawiel