Domů / Zajímavosti / Nejšílenější reklama na automobil, jakou jste kdy viděli
Nejšílenější reklama na automobil, jakou jste kdy viděli

Nejšílenější reklama na automobil, jakou jste kdy viděli

Každý malý kluk, který si rád hraje s autíčky, sní o tom, že bude moci jeden z nich skutečně řídit. Modely autíček bere ven, jezdí s nimi po všem možném a představuje ty největší dobrodružství, které by s vozem mohl prožít. Na podobnou notu hraje i tato reklama, která je asi to nejšílenější, co jsme kdy ze světě automobilových reklam kdy viděli.

Jedná se o reklamu na automobil RAF tedy Rižská Autobusová Fabrika, který je dnes již v podstatě zapomenutý pod sedlinou prachu dějin. Výroba vozu probíhala v bývalém Sovětském svazu a ve své době patřil automobil mezi to vůbec nejmodernější z celého východního bloku.

Kořeny modelu sahají až do poloviny šedesátých let, ovšem jeho výroba byla zahájena až v roce 1976. Nový závod v Jelgavě nedaleko Rigy začal produkovat automobil s označením 2203 Latvia. Ukončení výroby přišlo po několika omlazeních v roce 1997, takže se dá říci, že se vozu skutečně dařilo.

Automobil byl téměř pět metrů dlouhý a jeho šířka byla před dva metry. V přední části vozu se nacházel zážehový čtyřválec o objemu 2,4 litru, který byl původně určen do Volhy 24. Tato pohonná jednotka v závislosti na určení vozu dosahovala výkonu 62 až 72 kW a prostřednictvím čtyřstupňové manuální převodovky poháněla zadní kola.

Automobil byl za svou historii vyráběn hned v několika provedení a byl dokonce dovážen i do tehdejšího Československa a to především v sanitní úpravě a také osobní verzi. Nyní se podívejte na ono šílené reklamní video.

https://youtu.be/tMIJD1-7zfo

O Makawiel