Domů / Novinky / Zlobí vás stará okna? Oprava je jednodušší, než si myslíte

Zlobí vás stará okna? Oprava je jednodušší, než si myslíte

V dnešní době jsou naprostým standardem moderní plastová okna s dvojitým zasklením. Ta s sebou přináší rovnou několik výhod, přičemž tou hlavní jsou vynikající těsnící vlastnosti. Postupem let se však opotřebovávají, a tak si zaslouží pravidelný servis i opravy. Jak se o ně starat?

Pravidelná péče

Nejdříve se mrkneme na nejjednodušší, avšak velmi důležité úkony, které musíte provádět. Čas od času byste měli promazat všechny pohyblivé součásti (kování, panty, zámkové kameny) speciálním mazacím aerosolem. Ten znatelně prodlouží životnost všech zmíněných dílů.

Pojďme se podívat na servisní úkony, na něž je dobré zavolat si ověřené profesionály. Mezi ně se řadí hlavně seřízení okenního křídla ve všech osách, kontrola těsnění a jeho případná výměna za funkční, případně nastavení celkového přítlaku okna. Proč? Protože díky těmto akcím vylepšíte svůj tepelný komfort a ušetříte za vytápění/chlazení.

Na koho se obrátit?

Z hlediska servisu, oprav i instalací různých doplňků je dobrým příkladem oblíbená firma s webovými stránkami oknoprofik.cz. Tito zkušení řemeslníci poskytují komplexní čištění, výměnu, dotahování i další úkony potřebné k dosažení spolehlivého výsledku.

To platí i v situaci, kdy se chcete zbavit otravného hmyzu v letních měsících. Pro tyto účely se hodí instalace sítí proti hmyzu.

Nezapomínejte ani na komfortní zastínění, jímž jsou rolety den a noc v Ostravě. S pomocí dané technologie si můžete v kteroukoliv denní dobu zvolit požadovaný stupeň světla/tmy. Pokud si vyberte variantu s otevřenou kazetou, nebude nutné nikde nic vrtat ani složitě připevňovat.

Trápí vás vaše okna? Chcete se připravit na zimu, abyste ušetřili? V tom případě si otevřete internetové stránky firmy Oknoprofík a domluvte si datum návštěvy.

O admin