Domů / Inzerce / Jak vyměnit mikrospínač u dveří Octavie nebo Fabie?
Jak vyměnit mikrospínač u dveří Octavie nebo Fabie?

Jak vyměnit mikrospínač u dveří Octavie nebo Fabie?

Jestliže máte šikovné ruce a odvahy na rozdávání, můžete ušetřit tisíce korun za opravu. Tento návod vám pomůže.

S mikrospínačem se potkáte téměř všude. I v automobilech. Co ale dělat, pokud se pokazí? Přečtěte si tento článek a budete vědět, jak ho opravit.

Návod na výměnu mikrospínače

U vozů Škoda Octavia nebo Fabia bývají častým problémem především mikrospínače u dveří. Jestliže vám při otevření nesvítí interiérové světlo, víte, že je problém právě tady. V autoservisu se rozumného řešení nedočkáte. Ti totiž vymění celý zámek. Oprava vás tak přijde i na několik tisíc. Pokud ovšem zvolíte tento postup, bude vás to stát jen několik minut času a zhruba 100 Kč.

  • Začněte tím, že si objednáte kvalitní koncový spínač. Zapomeňte na mikrospínače z nekvalitního plastu.
  • Jakmile mikrospínač dorazí, rozeberte tapecírunk a stáhněte okénko. Budete tak mít přístup ke všem šroubům na stahovačce. Polohu zajistěte izolepou.
  • Povolte veškeré šrouby na stahovačce, abyste ji mohli odložit stranou, a odcvakněte krytku zámku. Dejte si pozor, protože jinak by mohla prasknout.
  • Postupně povolte šroubky, které drží zámek a vložku. Druhý šroubek povolte jen natoli, aby bylo možné vyjmou vložku zámku. Nezapomeňte držet kliku, protože jinak by vám mohla vypadnout jistíci miska. A věřte nám, že nasadit ji zpět není nic jednoduchého.
  • Vysuňte zámek a odklapněte lanko kliky. Povolením dvou šroubků speciálním nástavcem s označením M8 budete konečně moct vyndat celý zámek.
  • Naskytne se vám pohled na mikrospínač. Ten rozeberete a vyndejte hlavici. Novou hlavici z objednaného mikrospínače připevníte na ten původní. Pokud je to možné, co nejpevněji jej utěsněte, aby se dovnitř nedostaly žádné nečistoty.
  • Následně připojíte zámek, zasunete lanko do venkovní kliky a vyzkoušíte, jestli jde dveře zavřít. Až poté do zámku vraťte vložku a utáhněte horní horní šroubek.
  • A máte hotovo!

Tímto způsobem můžete výrazně ušetřit na servisních pracích. Pokud ovšem nemáte příliš zkušeností, raději se do této procedury nepouštějte. Koncové spínačejsou sice levné, pokud by se vám ale podle návodu nepodařilo mikrospínač zprovoznit, tak či tak byste museli do servisu. A tentokrát by vás práce vyšly ještě dráž.

O admin